Home page > Aktuality > Studenti Univerzity obrany se v rámci stáže připravují na službu u 73. tankového praporu

Studenti Univerzity obrany se v rámci stáže připravují na službu u 73. tankového praporu

Čtyři studenti fakulty vojenského leadershipu se zúčastnili 4-týdenní stáže u 73. tankového praporu. V případě, že úspěšně absolvují státní závěrečné zkoušky, tak se v srpnu přidají do našich řad a posílí prapor. Dva bigoši, tankista a personalistka nastoupí na důstojnické pozice na jednotky a štáb útvaru.

Po celou dobu se stali plnohodnotnou součástí jednotek a účastnili se všech probíhajících aktivit. Chcete vědět, jak se jim u nás líbilo? Na chvíli jsme vytrhli naše budoucí velitele mechanizovaných čet z příprav na BOSKY (bojové střelby), aby nám zodpověděli pár otázek.  

Jak dlouhou a často taková praxe probíhá?

Je to naše druhá taková praxe. Vždy na 4 týdny.

Vybíráte si praxi sami nebo je Vám rovnou přidělena?

Brzo nás čeká závěr studia. Jsme už v pátém ročníku. Pokud zdárně dostudujeme, máme již vybraná místa právě tady u praporu na mechanizované rotě.

Jakým přínosem je pro Vás taková zkušenost?

Velkým! Můžeme vidět, jak opravdu funguje jednotka. Máme znalosti ze školy, ale zažít a mít možnost uplatňovat získané vědomosti, je velmi obohacující.

Co bylo nejvíce obohacující?

Samotné bojové střelby s přítomností pásové techniky. Jednoznačně také práce s lidmi. Vidíme, jakým způsobem se tady pracuje. Díky tomu se budeme moci lépe a rychleji začlenit na naše budoucí místa velitelů čet.

Co Vás vedlo vybrat si místo u nás v Přáslavicích a proč?

Místo jsme si vybrali záměrně. Chceme sloužit u 7. mechanizované brigády. Láká nás těžká technika. Jsme nadšení, že můžeme sloužit u pásové techniky.

 

Těší nás, že je takový  zájem o službu u 73. tankového praporu. Každý, s odhodláním a chutí posunout své hranice, je vítán.

Pro studentku řízení lidských zdrojů a dva mechanizátory stáž zítřejším dnem končí. Student, který v srpnu nastoupí na pozici velitele tankové čety si stáž protáhne až do pátku 20. března. Pro něj totiž stáž znamená absolvování kurzu velitelů a střelců tanku T-72M4CZ. Pokud chcete vědět jak probíhá kurz, sledujte nás tady na webu nebo sociálních sítích.

https://www.facebook.com/73-tankov%C3%BD-prapor-503128189733278/?ref=aymt_homepage_panel&eid=ARAzMBfguCt8IWxElEYUJme13p1AGls40Oj8EVro3Ts7a08gjkULVpBu4Vo14rDE54udI1d8-eKCBbjN

Uvidíte, jak nám to jde!!!

 

Autor: svob. Leo Dvořák

Autor fotografií: svob. Tomáš Gratz, svob. Leo Dvořák

Fotogalerie

Nahoru