Home page > Aktuality > Prvních sedm dní nasazení

Prvních sedm dní nasazení

Vše šlape jak má!

Vedení tankového praporu chce zabezpečit pro své vojáky co nejvhodnější zázemí po dobu celé akce. Vojáci musí být správně logisticky zabezpečeni, pro výkon náročně služby. Primární je pro nás zabezpečení zdravotnickým materiálem. Musíme mít roušky, brýle i rukavice. Přicházíme denně do kontaktu s řidiči, kteří roušky mají, ale někteří je nemají nasazené. Stále je upozorňujeme, že při kontaktu s ostatními lidmi musejí roušku používat. Zdraví je teď to nejdůležitější.

Hlavní představitelé praporu se osobně vydávají, za svými vojáky. Čtvrtý den je vyrazil povzbudit vrchní praporčík tankového praporu praporčík Leoš Valta. Je důležité mít osobní kontakt s místem nasazení. Proto se snažíme být v kontaktu s našimi vojáky přímo na hranicích.

„Máme veškeré zázemí, které potřebujeme. Vaří nám tu poctivě. Snažíme se být co nejvíce v kontaktu s rodinami, abychom věděli, že jsou v pořádku.“ Hlavně takovýchto odpovědí se dostávalo panu praporčíkovy. „Chci mít jistotu, že je o naše vojáky dobře postaráno.“ Dodal na závěr své návštěvy.

Pro naše nasazené vojáky ani neděle nebyla dnem klidu a odpočinku. Velitel podplukovník Vít Ducháček využil přítomnosti svého aktivního zástupce majora Milana Mojžíše, druhého zástupce velitele 73. tankového praporu z řad aktivních záloh, aby jej seznámil  s operačním úkolem našeho praporu – úkolové uskupení Olomouc. Hlavním cílem cesty bylo podpořit naše nasazené jednotky při plnění úkolu.

 

Držíme Všem palce, ať je celá situace brzy zdárně za námi.

Fotogalerie

Nahoru