Home page > Aktuality > První výzva splněna!

První výzva splněna!

Intenzivní doškolovací výcvik mají nováčci zdárně za sebou. Dekorování praporním rukávovým znakem, proběhlo trochu netradičně. Velitel 73. tankového praporu podplukovník Vít Ducháček spolu se zatupujícím vrchním praporčíkem nadrotmistrem Martinem Svačinou využili příležitost a nováčky dekorovali přímo ve výcvikovém prostoru.

Tří týdenní výcvik skončil. Zaměřen byl především na odbornou a vševojskovou přípravu. Účastníci výcviku se tak zdokonalovali ve střelbě z ručních zbraní, v bojových drilech, zdravotní přípravě, boji zblízka, topografii a taktice.

„Náš doškolovací výcvik „školka“ je potřeba. Vojáci přijdou vycvičení, ale potřebují docvičit v rámci praporu. Pomůže jím při rychlejším začlenění k rotě a funkci, kde budou působit. Nejlepší pro druh takového výcviku je, když máme jednoho hlavního instruktora, který tento výcvik zastřešuje a přibírá si instruktory z rot na pomoc při výcviku. Potom má „školka“ pevnou koncepci.  S tímto během kurzu jsem spokojen. Nováčci byli zapálení a odhodlaní. Chtěli se učit nové věci. Ukázali, že umí držet spolu. Dokázali se podržet navzájem. Jeden voják byl na vážkách, jestli je nová kariéra pro něj. Nejen nováčci ale i instruktoři. Svou podporou mu nalili nový elán do žil. Nemusíte mít to nejmodernější vybavení. Musíte mít skvělé kolegy, kteří vás vždy podrží. Potom překonáte každou překážku, každou výzvu. A to se mi na tomto běhu školy potvrdilo!  A s takovými vojáky se pracuje nejlépe!“

Zhodnotil instruktor bojové přípravy, nrtm Jiří Kývala.

Fotogalerie

Nahoru