Home page > Aktuality > Kluci makají na 100 %

Kluci makají na 100 %

Od začátku letošního roku byly nás postaveny nečekané úkoly. Ať už to bylo nasazení v nemocnicích, na hranicích okresu, nebo teď při pomoci na jihu Moravy. Plnili jsme naše výcviky a také jsme se Den pozemního vojska BAHNA 2021 Velitelství pozemních sil. Příkladem je rotný Rudolf Šťastný, který se svými kolegy byl nasazen na všech zmíněných akcích.

Odhodlání pomáhat, kdykoliv a kdekoliv. Hned následující den ve svém osobním volnu vyrazil rotný Martin Strašil, který se svými pěti kolegy vydal na pomoc po úderu tornáda v Moravské Nové Vsi. Krátce poté jsme byli celá druhá tanková rota s tankovým praporem nasazeni na témže místě v rámci služební činnosti.

Přes takto hektickou první polovinu roku se nám podařilo úspěšně zvládnout kontrolu sladěnosti roty, která zahrnuje plánování, přípravu obrany a útoku, přípravy techniky i jednotlivých osádek. Tak široké spektrum činností musí zvládnout celá rota. Přes náročné období pro nás všechny, zvládá druhá tanková rota své úkoly na výbornou. Jsem opravdu hrdý na svou rotu.
kapitán Michal Juřík.

Nahoru