Home page > Aktuality > Jsme v tom společně!

Jsme v tom společně!

73. tankový „Hanácký“ prapor  byl nasazen k posílení Policie České republiky při plnění úkolů na hranicích s Polskem. Jsme specialisté. Nejlépe nám to jde s tankem a jinou bojovou technikou, ale primárně jsme vojáci. Kteří neustále cvičí a připravují se k obraně státu.

Asistenční služba PČR patří k podpoře IZS (integrovaného záchranného systému). Úkoly, které spolu s Policií ČR  vykonáváme, probíhají bez komplikací. Jsou to profesionálové a my se můžeme obohatit o spoustu nových zkušeností.

Nařízení přišlo rychle. Proto jsme jako první vyslali členy mechanizované roty. Jsou skvěle sehraná parta, která okamžitě reaguje. Vážíme si kolegů, dobrovolníků. Chtěli být mezi prvními a pomoci kolegům, aby mohli zůstat doma u svých malých děti.  Primárně kolegové! Stav jaký dnes panuje, dokazuje, že jsme jedna velká rodina.

Pod naším dohledem je území od hraničního přechodu  Staré  Město po přechod Zlaté hory.

Velitel tankového praporu podplukovník Vít Ducháček hned první večer osobně zkontroloval rozmístění nasazených vojáků a techniky. Informovanost velení o celém stavu nasazení je klíčová, aby celá operace byla dovedena ke zdárnému konci.

,, Přeji Vám co nejklidnější průběh služeb. Hlavní je, abychom zůstali zdraví a byli připraveni pomoct tam, kde nás bude třeba!" dodal velitel při loučení s první nasazenou službou.

Jsme tu pro naši zemi 24/7

Pomáháme tam, kde je nás třeba!

Děkujeme za Vaši podporu

Fotogalerie

Nahoru