Home page > Aktuality > Bojové střelby mechanizované roty

Bojové střelby mechanizované roty

Pokud nás sledujete pravidelně a máte přihlášen odběr na Facebooku, víte, že se u nás pořád něco děje. Makáme na sobě. Chceme být lepší, rychlejší a přesnější. Využíváme přestupný rok naplno. Únor poskytl ideální podmínky pro ,,BOSKY´´.  Ano, 19.2.2020 proběhly ve VVP Libavá  Bojové Ostré Střelby. A protože raději makáme, než tlacháme, využíváme zkratku BOSKY.

Jestli jste se samou nedočkavostí vrhli na fotogalerii nejspíš Vás překvapilo, že není zachycen žádný tank. Není to žádným nedopatřením.  73. tankový ,,Hanácký“ prapor nejsou jen tanky. Velkou oporou našich tanků T-72 M4CZ je naše mechanizovaná rota. Naši ,,bigoši", aby stačili rychlosti a prostupnosti tanků, se přesouvají pomocí pásové techniky. Konkrétně na strojích BVP-2, ty jsou společně se svojí osádkou k ruce drtivé síle našich tanků.

Ne nadarmo se říká: ,,Těžko na cvičišti, lehko na bojišti!" Organizace střeleb je vždy podrobena přísnému dohledu a scénáři.  Těchto se účastnila celá rota. Aby mohla celá rota takto cvičit, postupujeme od základního kamene. Jako první se sladí družstvo, následuje četa a vyvrcholením je sjednocení celé roty. Cílem je propojení celků roty v jeden kompaktní a bezchybně fungující celek.

Scénář pro lehce zamračený a větrný libavský den byl jasný. Vytlačit nepřítele z pozic. Následovalo vytvoření palebného postavení pro tankové roty. Nepřítele reprezentovala zeslabená mechanizovaná rota, která mohla disponovat vozidly BVP. Byli vyzbrojeni útočnými puškami AK-47, granátomety RPG a kulomety PKM. To není pro naše nebojácné kolegy žádná překážka.  Zadání  splnili na výbornou. Tyto akce a cvičení z nás dělají lépe vycvičené vojáky.

Autor: svob. Leo Dvořák 

Fotogalerie

Nahoru